Strona główna
Wyszukiwarka

Subskrypcja, zniżki i nowości:

Realizujemy płatności i wysyłki:
  • U klienta
  • Inpost
  • Kurier
  • Export
  • on - line
  • karta
  • Gotówka
  • Przelew
 
Jak wycenić prace

Czy ceny usług są:
Sonda
Ilość gości, wizyt:
Dziś: 130Ogółem: 930869

Tyrystorowa regulacja mocy oraz obrotów

  Tyrystorowe sterowniki obrotów AC.

 

Porównując do zwykłych falowników regulatory AVO są bezawaryjne, odporne na przeciążenia, przepięcia i warunki atmosferyczne. Nie wymagają żmudnego programowania. Produkujemy tyrystorowe sterowniki obrotów silników AC 1 oraz 3 fazowe. Urządzenia regulują obroty w oparciu o wycinanie fragmentów przebiegu sinusoidalnego w funkcji czasu. Dzięki zastosowaniu tyrystorów i simistorów regulatorami można sterować moce nawet do 3x500A. Urządzenia posiadają wejście sterownicze 0-10V, wejście na prądniczkę tachometryczną, cyfrowy wyświetlacz % napięcia wyjściowego, potencjometr regulacji obrotów, oraz przełącznik czasu rozruchu. Sterowniki wyposażono w przekładnikową kontrolę prądu, stabilizującą obroty silnika. W układach AVO technika tyrystory załączane są w trakcie przebiegu sinusa na dodatnim i ujemnym półokresie. Wyłączane są w momencie przejścia sinusa przez zero, oś X. Rozłączanie następuje zatem bez napięciowo, co nie generuje zakłóceń sieciowych. Może się pojawić jedynie szpilka komutacyjna w zasilaniu sieciowym, co zazwyczaj tłumione jest w całości w przewodzie zasilającym. Urządzenia regulują zatem obroty przez cykliczne załączanie  i wyłączanie silnika 100 razy na sekundę. Zatem od poziomu 50% regulacji napięcie międzyszczytowe jest pełne. Natomiast regulacji ulega napięcie skuteczne, dzięki temu silnik nie traci momentu rozruchowego. Aparaty mają aktywną kontrolę prądu pobieranego przez silnik. W momencie obciążenia aparat podnosi napięcie skuteczne stabilizując obroty silnika. Dla bardzo dokładnej regulacji można zastosować prądniczkę tachometryczną stabilizującą obroty na zasadzie sprzężenia zwrotnego. 

 

Tyrystorowe sterowniki silników DC.

Porównując do zwykłych sterowników PWM wykonywanych na tranzystorach IGBT regulatory AVO są bezawaryjne, odporne na przeciążenia, przepięcia i warunki atmosferyczne. Nie wymagają żmudnego programowania. Produkujemy tyrystorowe sterowniki obrotów silników DC 110-180-230-400V. Urządzenia regulują obroty w oparciu o wycinanie fragmentów przebiegu sinusoidalnego w funkcji czasu. Dzięki zastosowaniu tyrystorów i simistorów i zespołów Gretze'a regulatorami można sterować moce nawet do 3x500A. Urządzenia posiadają wejście sterownicze 0-10V, wejście na prądniczkę tachometryczną, cyfrowy wyświetlacz % napięcia wyjściowego, potencjometr regulacji obrotów, oraz przełącznik czasu rozruchu. Sterowniki wyposażono w przekładnikową kontrolę prądu, stabilizującą obroty silnika. W układach AVO technika tyrystory załączane są w trakcie przebiegu sinusa na dodatnim i ujemnym półokresie. Wyłączane są w momencie przejścia sinusa przez zero, oś X. Rozłączanie następuje zatem bez napięciowo, co nie generuje zakłóceń sieciowych. Może się pojawić jedynie szpilka komutacyjna w zasilaniu sieciowym, co zazwyczaj tłumione jest w całości w przewodzie zasilającym. Urządzenia regulują zatem obroty przez cykliczne załączanie  i wyłączanie silnika 100 razy na sekundę. Zatem od poziomu 50% regulacji napięcie międzyszczytowe jest pełne. Natomiast regulacji ulega napięcie skuteczne, dzięki temu silnik nie traci momentu rozruchowego. Aparaty mają aktywną kontrolę prądu pobieranego przez silnik. W momencie obciążenia aparat podnosi napięcie skuteczne stabilizując obroty silnika. Dla bardzo dokładnej regulacji można zastosować prądniczkę tachometryczną stabilizującą obroty na zasadzie sprzężenia zwrotnego. 

 

Tyrystorowe sterowniki mocy grzejnej.

Produkujemy bezawaryjne tyrystorowe sterowniki mocy grzejnej do 330A na fazę i 230-400V napięcia znamionowego. Urządzenia regulują moc w oparciu o wycinanie fragmentów przebiegu sinusoidalnego w funkcji czasu. Dzięki zastosowaniu tyrystorów i simistorów regulatorami można sterować moce nawet do 3x500A. Urządzenia posiadają wejście sterownicze 0-10V, wejście na termostat, cyfrowy wyświetlacz % napięcia wyjściowego, potencjometr regulacji mocy (obrotów), oraz przełącznik czasu rozruchu. Sterowniki wyposażono w przekładnikową kontrolę prądu, które ograniczają prąd rozruchowy grzałek. W układach AVO technika tyrystory załączane są w trakcie przebiegu sinusa na dodatnim i ujemnym półokresie. Wyłączane są w momencie przejścia sinusa przez zero, oś X. Rozłączanie następuje zatem bez napięciowo, co nie generuje zakłóceń sieciowych. Może się pojawić jedynie szpilka komutacyjna w zasilaniu sieciowym, co zazwyczaj tłumione jest w całości w przewodzie zasilającym. Urządzenia regulują zatem  moc przez cykliczne załączanie  i wyłączanie odbiornika 100 razy na sekundę. Zatem od poziomu 50% regulacji napięcie międzyszczytowe jest pełne. Natomiast regulacji ulega napięcie skuteczne, dzięki temu występuje regulacja mocy czynnej. 

 

Sterowania elektryczne poprzez TCP/IP, panele dotykowe.

Prefabrykujemy oraz instalujemy rozdzielnice o wielkości natężenia prądu do 500A. Zakładamy instalacje elektryczne, wykonujemy przyłącza. Zdajemy budynki do zakładów energetycznych i PINB. Urządzenia wykonujemy w obiekcie Inwestora oraz na zamówienie wysyłkowo. Zakład wykonuje rozdzielnice sterownicze konwencjonalne, stycznikowo - przekaźnikowe oraz szafki programowalne na sterownikach PLC i HMI na chassis. W rozdzielnicach montujemy osprzęt mocowany na chassis taki jak wyłączniki zwarciowo - przeciążeniowe DPX oraz wyłączniki bezpiecznikowe RBK. Oprzewodowanie rozdzielnic ułożone jest w korytkach tworzywowych, perforowanych. Realizujemy sterowania na panelach dotykowych Delta. Panele komunikują się z CPU w rozdzielnicy za pomocą protokołu modbus (ASCII lub RTU) poprzez linię RS-485 lub poprzez TCP/IP skrętką FTP. Instalacje transmisji danych wykonuje się przewodem FTP lub UTP. Oprzewodowanie dzieli się na kategorie określone w normach. Obenie stosuje się CAT6e i CAT7e oraz coraz rzadziej kategorię CAT5e. Najczęściej instalujemy systemy połączone w topologię gwiazdy, podobnie jak instalacje elektryczne. Wszystkie urządzenia odbiorcze takie jak komputery, drukarki, skanery oraz punkty dostępowe Wi-Fi (access point) połączone są z koncentratorem (switch'czem, hub'em) znajdującym się w szafce podziałowej typu RACK 19"u. Do koncentratora jest dołączony modem instalacji WAN dostarczającej internet z sieci zewnętrznej połączonej z aortą krajową oraz serwer, o ile jest instalowany. Protokołem transmisji danych jest TCP/IP. Obecnie wykorzystuje się koncentratory z serwerem DHCP przydzielającym adresy poszczególnym urządzeniom automatycznie.  Do procesora CPU można połączyć kilka paneli dotykowych poprzez RS-485 lub też RS-232. System taki zapewnia sterowanie budynku lub maszyny za pomocą monitora (panel operatorski) z naniesioną grafiką. Sterowanie odbywa się przez załączanie przez dotyk wirtualnych przycisków lub łączników wyświetlanych na ekranie. Monitor może wyświetlać również mierniki, słupki, statystyki, wykresy, kontrolki i historię pokazującą prace maszyny lub instalacji w obiekcie. Zakład realizuje wykonawstwo rozdzielnic na przekaźnikach programowalnych np. Zelio Logic lub na tradycyjnych zestawach stycznikowo - przekaźnikowych.


Zapraszamy do skorzystania z naszej usługi.